Top
O firmie

Jesteśmy małą firmą która postawiła na ekologiczne i nowoczesne rozwiązania. Specjalizujemy się w ociepleniach pianką PUR. Jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu profesjonalne wykonanie zlecenia w rozsądnych cenach.

Ocieplenie fundamentów pianką PUR

ocieplanie pianka pur

Ocieplanie fundamentów pianką PUR jest to środek poprawiający efektywność energetyczną domu. Izolacja zapobiega utracie ciepła i zapewnia komfortowy klimat w pomieszczeniach. Pianka PUR jest dobrym izolatorem i łatwo się ją nakłada. Ocieplenie fundamentów pianką PUR można wykonać samodzielnie, ale zaleca się zatrudnienie do tego celu fachowca. Pianka PUR jest dobrym izolatorem, ponieważ ma zamkniętą strukturę komórkową. Oznacza to, że komórki pianki nie są ze sobą połączone, co zapobiega przenikaniu ciepła. Pianka PUR jest również odporna na wodę i wilgoć, co czyni ją idealnym materiałem do izolacji fundamentów.

Odpowiednie ocieplenie fundamentów jest kluczowe, ponieważ mają one bezpośredni kontakt z gruntem i brak odpowiedniego zabezpieczenia hydroizolacyjnego oraz termoizolacyjnego może spowodować pojawianie się pleśni, grzybów czy wilgoci nawet po latach po powstaniu budynku. To natomiast może mieć wpływ na pojawienie się korozji, która doprowadza do zniszczeń fundamentów, co będzie wymagało naprawy i narazi właściciela na znaczne koszty.

Dlatego proces ten musi być wykonany szczególnie uważnie. Ocieplanie pianką polega początkowo na przygotowaniu przestrzeni do ocieplenia, czyli wyeliminowaniu wilgoci powstałej w sposób naturalny czy wskutek użytych materiałów budowlanych. Gdy fundamenty zostaną odpowiednio przygotowane, pokrywane są warstwą izolacyjną z pianki między materiałami lub na zewnątrz.

Jak ocieplić fundament pianką?

Ocieplanie fundamentów pianką pur jest wykonane w dwóch konfiguracjach: izolacji poziomej oraz izolacji pionowej. Ta pierwsza zakłada zaaplikowanie pianki pomiędzy ławy, a ściany budynku. Taka izolacja zapewnia ochronę przed kapilarnym naciąganiem wody oraz nadmiernym pękaniem murów.

Izolacja pionowa jest aplikowana przede wszystkim na ściany fundamentowe od strony gruntu, a ma na celu ochronę przed wilgocią. Opcjonalnie, pianką można pokryć również mury od strony wewnętrznej budynku, jednak jest to stosowane raczej jako uzupełnienie.

Korzyści z zastosowania piany dla ocieplenia fundamentów

Wykorzystanie pianki do ocieplenia fundamentów ma bardzo wiele zalet, począwszy od relatywnie niskiej ceny materiałów oraz łatwości montażu - dziennie jesteśmy w stanie pokryć nawet 500m2 przestrzeni pianką izolacyjną, co jest niesamowitym tempem, jak na typowe tempo prac budowlanych. Dzieje się tak między innymi dlatego, że do montażu nie potrzebujemy dodatkowych elementów mocujących.

Co więcej, pianka to ekologiczny materiał, który po reakcji zwiększenia swojej objętości staje się całkowicie naturalny dla środowiska. Jest ona również bardzo wytrzymała, mając trwałość eksploatacyjną wynoszącą ponad 30 lat. Finalnie, piankę cechuje najniższy współczynnik przewodności cieplnej ze wszystkich ogólnodostępnych materiałów izolacyjnych.

Rzeczy, które należy wiedzieć przed instalacją izolacji piankowej

Mimo że montaż wydaje się prosty to zdecydowanie najlepiej podjąć współpracę z fachowcami, ponieważ samodzielnie można popełnić wiele błędów, jak chociażby niepozbycie się wilgoci z przestrzeni przeznaczonej do ocieplenia. Pianka ma wiele zalet, jednak warto mieć świadomość wad, czyli wysokiej łatwopalności oraz kosztów, jeśli przestrzeń do ocieplenia jest wyjątkowo duża.

Jak znaleźć najlepszego wykonawcę do ocieplenia pianką?

Zdecydowanie najlepiej kierować się poleceniem zaufanych osób, które korzystały z usług danego wykonawcy, a jeśli nikogo takiego nie mamy, to warto zrobić research i poszukać opinii na temat danej firmy w Internecie, np. na forach budowlanych, czy w opiniach Google w celu uniknięcia współpracy w wykonawcą, który przysporzy nam więcej nerwów niż pożytku.

Zadzwoń

Tel: 503-162-570

Adres

ul. Chełmska 9b
Chełm Śląski
41-403

Napisz

E-mail: kontakt@echo-therm.pl