Top
O firmie

Jesteśmy małą firmą która postawiła na ekologiczne i nowoczesne rozwiązania. Specjalizujemy się w ociepleniach pianką PUR. Jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu profesjonalne wykonanie zlecenia w rozsądnych cenach.

Ocieplenie poddasza pianką PUR

Ocieplenie poddasza pianką PUR to jest to dobry pomysł, jeśli chcesz, aby Twój dom był dobrze zaizolowany. Ten rodzaj izolacji zatrzyma ciepło w zimie i chłodne powietrze w lecie. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie tego typu izolacji w piwnicy lub w szczelinie. Ocieplenie poddasza pianką PUR polega na pokryciu wolnych przestrzeni wybranym rodzajem pianki, co ma zapobiec tworzeniu się szczelin powietrznych. Niezabezpieczenie szczelin może powodować wyraźną utratę ciepła i tym samym wzrost kosztów grzewczych zimą oraz dostawanie się ciepłego powietrza do domu latem.

Sam proces montowania pianki jest dość prosty, choć dla własnego spokoju lepiej go zlecić fachowcom. Ocieplenie poddasza pianką poliuretanową polega na rozpyleniu pianki specjalnym pistoletem natryskowym, która po zetknięciu z powierzchnią zwiększa swoją obojętność nawet stokrotnie, pokrywając i izolując przestrzeń. Proces nie jest groźny, choć pracownicy powinni mieć na sobą odzież ochronną, a przed przystąpieniem do prac, należy sprawdzić, czy poddasze nie jest przesadnie wilgotne, bo jeśli tak jest, to lepiej przełożyć pracę na inny termin.

Rodzaje pianek PUR do ocieplania poddasza

Co do zasady istnieją trzy rodzaje pianek wykorzystywanych do ocieplania poddasza:

  1. piana otwartokomórkowa
  2. piana zamkniętokomórkowa oraz
  3. płyty z pianki zamkniętokomórkowej

Pianę otwartokomórkową i zamknietokomórkową nanosi się natryskowo, a wybrana pianka po zetknięciu z powierzchnią powiększa swoją objętość i spełnia funkcję izolacyjną. Natomiast płyty to stałe części montowane w różnej konfiguracji zwykle do zewnętrznej części budynku, stanowiąc dodatkową warstwę ochronną przed utratą ciepła, czy nadmiernym nagrzewaniem się budynku. Różnica polega więc przede wszystkim na różnym aplikowaniu pianki poliuretanowej.

Korzyści

Ocieplanie dachu pianką PUR jest przede wszystkim bardzo ekonomicznym rozwiązaniem zarówno w montażu, jak i eksploatacji. Sam materiał, jak i robocizna oraz jej czas, są relatywnie tanie, a pianka bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Ogromną zaletą jest fakt, że pianka bardzo dobrze wypełnia wolne przestrzenie, przez co nie tworzą się szczeliny, tzw. mostki termiczne. Co więcej, pianka dzięki swoim paroprzepuszczalnym właściwościom eliminuje zjawisko kondensacji pary wodnej.

Jak układać izolację pianką?

Układ pianki izolacyjnej PUR zależy od specyfiki danego poddasza, jednak bezwzględnie warto pokryć wszystkie wolne przestrzenie, przez które ciepło mogłoby uciekać, lub nadmiernie dostawać się do środka. Jeśli jednak chcemy ocieplić całe poddasze, to należy podjąć współprace z profesjonalną firmą, bo proces nie jest taki prosty, na jaki wygląda, a wykonane ocieplanie pianką PUR może mieć kluczowy wpływ, chociażby na rachunki za ogrzewanie, więc warto to zrobić dobrze.

Koszt instalacji pianki izolacyjnej na poddaszu

Koszt instalacji zależy przede wszystkim od przestrzeni, którą chcemy ocieplić - im większa, tym czas robocizny będzie dłuższy, a cena wyższa. Na koszt ma również wpływ wybór materiałów. Można natomiast przyjąć, że koszt wyniesie 35-40 zł/m2 za 10 cm grubości ocieplenia i nieco więcej za grusze ocieplenie.

Zalety i wady ocieplenia poddasza pianką

Zalety to:

  • niewątpliwie cena materiału
  • łatwość w montażu
  • przepuszczalność pary wodnej

Największą wadą jest łatwopalność takiego ocieplenia oraz koszt robocizny, jeśli przestrzeń do ocieplenia jest spora, a okazuje się, że potrzebujemy grubego ocieplenia. W takim wypadku lepsza może okazać się wełna mineralna.

Zadzwoń

Tel: 503-162-570

Adres

ul. Chełmska 9b
Chełm Śląski
41-403

Napisz

E-mail: kontakt@echo-therm.pl